Çocuklarda Diş Bakımı Ne Zaman Başlamalıdır?

Çocuklarda Diş Bakımı

Diş bakımı bir bireyin sağlıklı olabilmesi için önemli bir detaydır. Özellikle çocuk yaşta diş bakımının önemi anlatılarak düzenli bir şekilde yapılması sağlanır. Süt dişleri çıkan çocukların her gün diş fırçalamaları ve fırçalanmadığında neler olabileceği ebeveynleri tarafından sıklıkla anlatılmalıdır. Yetenekli ve tecrübeli doktorların çocukların sahip olduğu minik dişlerin bakımını yaparak onlarla eğlenceli vakit geçirmektedir.

Kaç Yaş Grubundaki Çocuklar Muayene Edilir?

Bu doğru ve güvenilir klinikte 0-12 yaş grubu çocukların diş bakımları, çekimi ve gerekli tedavi programları da ayarlanır. Bu yaş aralığında olan her çocuğun tedavisi en iyi şekilde devam eder. Ebeveynlerin için rahat ederken çocuklar hallerinden oldukça mutludurlar. Karşılıklı güven içinde tüm diş tedavisi uygun süreç içinde yapılır.  için bu klinik özel olarak her zaman hizmetinizde olmaya devam etmektedir. Çocukların diş yapıları, çürükleri ve oluşması muhtemel sorunları en baştan bulunarak gerekli yönlendirmelerde bulunulur.

Çocukların Diş Bakımı Ne Zaman Başlar?

Çocukların diş çıkarma süreci her zaman farklılık gösterir. Genel olarak 6 aylıkken çıkmaya başlayan süt dişler 6-7 yaşına kadar devam eder. Bu süreçte ebeveynlerin kontrolünde çocukların diş bakımı başlamış olur.

Çocuklara özel diş macunu ve diş fırçası ile her gün düzenli iki kez fırçalama teknikleri anlatılır. Daha sonrasında uzman diş hekimi tarafından da bu durum desteklenir. Bu sebeple çocukların diş bakımı 1-1,5 yaşından itibaren başlanmalıdır. Çocuk diş hekimi desteği sayesinde her çocuğun diş yapısı temelden sağlam olup diş bakım alışkanlığı da aşılanmış olur.

Çocuklarda Diş Çürüğü Nasıl Olur?

Çocuklar genel olarak beslenme konusunda çok bilinçli değillerdir. Bu hususta en büyük görev anne ve babalara düşer. Çocuklarda diş çürüğü genetik, kalıtsal ve beslenme alışkanlıklarının iyi olmamasına bağlı oluşur.

Özellikle şekerli yiyeceklerin çok fazla tüketilmesi ve dişlerin düzenli fırçalanmamasından kaynaklı olarak çürüyen dişler istenmeyen sonuçları da beraberinde getirir. Diş çürüklerinin tedavisi olsa da en baştan çürümeye engel olmak en mantıklı adımdır.

Çürüyen Dişlere En Özel Bakım

Bu sağlık merkezi pedodonti alanında en iyi hizmeti vererek çocukların mutlu olmaları ve dişçi koltuğu korkusunun yenmelerine yardımcı olur. Çocukların diş bakımları profesyonel eller tarafından en kısa süre içinde yapılır. Çocuk diş hekimi arayışlarınızı hemen bu site ile durdurun. Çünkü en önemli ve en doğru ekip ile çocukların dişleri en kısa süre içinde bakıma alınır. Çürüyen süt dişleri en doğru anestezi dozu verilerek hemen çekimi sağlanır.

Çocuklara Hangi Saatler Arasında Hizmet Verilir ve Fiyat Aralığı Nasıldır?

Çocukların diş sağlığı için çaba sarf eden tecrübeli ekip hafta içi saat 10.00-19.00-hafta sonu 10.00-19.00 arasında hizmet verir. Öncesinde randevu talep etmek ve bu saate göre orada olmak gerekir.

Beklememek ve boşa zaman harcamamak için mutlaka randevu almak en doğru ve en gerekli adımdır. Çocuk diş hekimliği alanında tecrübe sahibi olan uzman hekimler çocukların daha sağlıklı ve daha mutlu olmalarını sağlar. Fiyat ortalaması ise 100 TL den başlar yapılan işleme göre artış gösterir.

Çocuklara Verilen Genel Hizmetler Nelerdir?

Genel olarak diş kliniğinde verilen hizmetler çocukların korkusuzca gelmelerini sağlar. Diş kliniğinde hastalara verilen hizmetler;

  • Diş dolgusu
  • Sedasyon
  • Florid tedavisi
  • Diş Çürüğü tedavisi
  • Diş muayenesi
  • Süt diş çekimi
  • Kanal tedavisi
  • Fissür Örtücü
  • Flor tedavisi
  • Zirkonyum Kuron kaplama

Tüm bu hizmetler çocukların diş yapısına göre değişiklik gösterir. Uygulanacak olan hizmetler ön muayeneden sonra belli olacaktır. Bu durum ebeveynlerle paylaşılır ve en doğru hizmete karar verilir.

Çocuklar Hangi Sıklıkla Diş Doktoruna Götürülmesi Gerekir?

Dişi çıkan her çocuğun ilk diş muayenesinin mutlaka yapılması gerekir. Pedodonti uzmanı tarafından muayene edilen bebeğin genel çene yapısı da incelenir. Daha sonra ise 6-12 yaş grubu çocuğun her 3 ayda bir mutlaka diş hekimine götürülmesi ve önerilerin mutlaka yerine getirilmesi istenir. Ebeveynler bu konuda gereken hassasiyeti göstererek daha sağlıklı nesiller yetiştirmiş olur. İlerleyen yıllarda dişleri ile alakalı bir sorun yaşamamaları adına küçük yaşta diş bakımı adımlarına ve diş hekimi kontrollerine önem vermek gerekir.