İstanbul Çocuk Diş Hekimi Tercihinde Doğru Adres

istanbul-cocuk-dis-hekimi

İstanbul çocuk diş hekimi uzmanlığını çocuk ağız ve diş sağlığı üzerine yapmış kişilerdir. Hekimler çocuk dişi, diş etleri, ağız ve diş ile ilgili tüm alanların kontrolünü sağlayarak teşhis ve tedavi etmektedir. İstanbul çocuk diş hekimi uzmanlığında uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir? Açıklayalım!

Diş hekimleri her yaştan hastanın gerekli ağız ve diş sağlığını kontrol ederek modern tedaviler geliştirmektedir. Ayrıca ağız ve diş sağlığını etkileyen unsurları belirleyerek, hastalara tavsiyeler vermektedir. Böylelikle ağız sağlığının ve dişlerin korunması konusunda profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Çocuk Diş Doktoru Nedir? İstanbul Çocuk Diş Hekimi Nasıl Seçilir?

istanbul-cocuk-dis-hekimi
İstanbul Çocuk Diş Hekimi

Çocuk diş hekimliği yani pedodonti, çocukların ihtiyaç duydukları diş bakımı ve diş tedavileri ile ilgilenen uzmanlık alanıdır. Bu noktada çocuk diş tedavilerinde uzmanlık eğitimi alan kişilere denmektedir.

Çocuklarda küçük yaşlarda başlayan diş korkusu, zamanla aşılması gereken bir durumdur. Özellikle ebeveynlerin İstanbul çocuk diş hekimi seçimine ayrıca dikkat etmesi gerekir. Çünkü çocuklarla diş doktorlarının karşılaşması belli basamaklarda gerçekleşmelidir. Çocuklara özel olarak hazırlanan sağlık polikliniği, onların eğlenebileceği oyun alanına sahip olmalıdır.

Çocuklar diş sağlığı polikliniği içine girdiklerinde kendilerini rahat hissetmelidir. Onları endişeye düşürecek herhangi bir durumun olmamasına dikkat edilmelidir. Bu sayede çocuk ile İstanbul çocuk diş hekimi arasındaki güven duygusu pekişebilir. Ayrıca çocuğun hekimden korkmaması sağlanır.

Anne babaların unutmaması gereken konulardan bir tanesi de, çocukların diş tedavilerinin erken yaşta başlamasıdır. İstanbul bebek diş hekimi yeni literatüre göre ilk diş muayenesini 1 yaş civarında yapılmasını öngörmektedir. Bu sayede daha sonra ortaya çıkacak komplikasyonların önüne geçilebilir.

Çocuk Diş Doktoruna Ne Denir? İstanbul Çocuk Diş Hekimi Pedodontist Nedir?

Çocuklardan erken yaşta ortaya çıkan pedodonti korkusu, yaşadıkları yanlış ve kötü deneyimlerin bir sonucudur. Çocuklara yönelik diş tedavileri bu alanda uzman olan pedagog diş doktoru tarafından yapılmalıdır. Çünkü bu alanda eğitim almış hekimler, çocuklarla iyi bir şekilde iletişim kurar. Onları uzun vadede diş tedavisi ve daha fazlası için hazırlar.

İstanbul çocuk diş hekimi öncelikli görevi, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini izleyerek onları kendine alıştırmaktır. Pedodontist olarak da adlandırılan bu hekimler, çocuklar için gerekli olan tüm bilgilere sahiptir. Onlarla sağlıklı iletişim kurmak için eğitilmiştir.

istanbul-cocuk-dis-hekimi Çocuklarla iyi bir iletişim hâlinde olan İstanbul çocuk diş hekimi, çocuk dişlerinin anatomisi hakkında yeterli bilgi birikimine sahiptir. Bu noktada çocukları için ebeveynlerin diş tedavi süreçlerinde çocuk diş hekimlerini tercih etmesi daha sağlıklı olacaktır.

Çocuk diş sağlığı uzmanları diğer diş hekimlerinden farklı olarak çocuklarla sürekli iletişim halindedirler. Böylelikle onlara diş fırçalamanın ve ağız bakımının önemini de doğru bir dille anlatabilirler.

Çocuk Diş Hastanesi Öncül Tedaviler Nelerdir?

Bebeklerde 6-12 ay arası dişler çıkmaya başlamaktadır. Bununla beraber bu süreç onlar için zorlu hâle gelmektedir. Diş çıkarma durumu bebeklerde sinirlilik ateş, ağrı ve tükürük salgısında artış gibi belirtiler gösterir. İstanbul çocuk diş hekimi tüm bu belirtilerin bilincinde olup, ebeveynlere diş çıkarma döneminde destek sunmaktadır.

Diş hastalıkları 2-3 yaşından sonra belirgin şekilde ortaya çıkmaktadır. 2 yaş diş doktoru bu dönemde süt dişleri üzerine koruyucu diş tedavisi uygulamaktadır. İstanbul çocuk diş hekimi çocukların süt dişlerinin bakımı, süt dişi çekimi, diş eti rahatsızlıkları ve diş cerrahisi gibi alanlarda uzman bir hizmet vermektedir.

Genel Diş Çocuğa Bakar mı?

Ağız ve diş sağlığı alanında hizmet veren genel diş hekimleri, belli yaşlardaki çocuk hastalarla ilgilenmektedir. Özellikle bu alanda 12 yaşından büyük hastalara yönelik tedaviler uygulanmaktadır. İstanbul çocuk diş hekimi 0-12 yaşındaki çocuklara uygun tedavi yöntemleri sunmaktadır. Çocuklarda görülen sut dişi rahatsızlıkları için pedodonti bölümüne götürülmesi gerekir.

Çocuk Diş Hastanesi 7/24 Açık mı?

istanbul-cocuk-dis-hekimi Çocukluk döneminde çok sık diş rahatsızlıkları ortaya çıkmaktadır. Diş kırığı, diş çürümesi ve diş ağrıları gibi durumlarda genel kontrolün yapılması İstanbul çocuk diş hekimi tarafından gerçekleştirilir.

Acil bir komplikasyon gelişmesi durumunda dişler rahatsız edecek düzeyde ağrı yapabilir. Çocukların bu rahatsızlıktan kısa sürede kurtulabilmesi için, 7/24 hizmet veren ve acil servis olarak hizmet sunan çocuk diş klinikleri vardır. Ancak çoğu klinik 7/24 hizmet anlayışı yürütmemektedir.

İletişim numaraları üzerinden kliniğimizi arayarak yapılacak muayeneler hakkında bilgi alabilir, hangi saat dilimlerinde aktif olduğumuzu öğrenebilirsiniz.